Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Lipoliza  •  Manicure hybrydowy  •  Manicure japoński
peeling
Promowane gabinety
  • Wkrótce...





Reklama

Moda na domowy peeling

Zabiegi mające na celu złuszczenie martwego naskórka znacznie poprawiają wygląd i kondycję cery. Najczęstszą formą jest stosowanie peelingu w postaci środków kosmetycznych dostępnych zarówno w aptekach, jak i sklepach kosmetycznych.

peeling

Popularna w ostatnich latach stała się także moda na peeling domowy, przyrządzony z naturalnych, ogólnodostępnych składników, będący skuteczną alternatywą dla produktów ze sklepowych półek.

Bardzo wielu użytkowników uznaje, że peeling przygotowany samemu przynosi takie same, a niekiedy nawet lepsze efekty od tego zakupionego. Istnieje wiele przepisów na peeling domowy, bazujących na różnych składnikach spożywczych. Do najpopularniejszych należą:

  • peeling cukrowy – w najprostszym wariancie przyrządza się go z wykorzystaniem wyłącznie dwóch składników: cukru i wody. Niekiedy można spotkać także wariant z dodatkiem soków z cytryny i aloesu. Dla osób mających skórę wrażliwą poleca się dodanie odrobiny oleju, który złagodzi nieco „chropowatość” kryształków cukru.
  • peeling solny – alternatywą dla peelingu cukrowego jest równie skuteczny wariant solny. Trzeba pamiętać, że sól nie tylko oczyszcza i złuszcza martwy naskórek, ale także odkaża i działa przeciwzapalnie. Jest też składnikiem mocniej ścierającym, przez co nadaje się szczególnie do stosowania na miejsca chropowate i zgrubiałe.
  • peeling kawowy – kofeina wpływa nie tylko na stan naszego umysłu, ale również na fizjologię ciała i dobrą kondycję skóry. Działa rewitalizująco; regeneruje i wspomaga wydalanie toksyn. Tak jak w przypadku peelingu cukrowego, najlepiej jest dodać do sparzonej masy kawowej odrobinę oleju lub oliwy, które uelastycznią skórę. Niektórzy dodają także zmielone orzechy włoskie.
  • peeling owsiany – płatki owsiane są bogate w wartościowe składniki mineralne i witaminy. Do peelingu można stosować płatki zarówno w całości, jak rozdrobnione – w zależności od tego, jak „mocny” ma być peeling. Z powodzeniem można go nanosić nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. W tym wariancie również można dodać do owsianej mieszanki łyżkę miodu lub oleju.

Oczywiście nie przesądzamy, który z powyższych wariantów jest najlepszy. Sądząc po opiniach znalezionych na różnych forach, nadal spora część internautek darzy największym zaufaniem peelingi dostępne głównie w aptekach, jak np. te marki Iwostin (https://www.iwostin.pl/). Uważa się, że w celu optymalnej i kompleksowej pielęgnacji peeling najlepiej jest stosować w połączeniu z innymi kosmetykami o podobnym składzie.