Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Liposukcja  •  Lipoliza  •  Manicure hybrydowy  •  Manicure japoński
peeling
Promowane gabinety
  • Wkrótce...





Reklama

Peeling kawitacyjny - na czym polega i dlaczego zdobył popularność?

Peeling kawitacyjny, zwany również kawitacją, to zabieg mający na celu oczyszczenie skóry. Wykonuje się go w salonie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny odpowiednio złuszcza skórę oraz wnika głębiej w jej strukturę niż peelingi, które na co dzień stosujemy w domu. Zabieg ten jest uniwersalny względem wieku, jak również typologii cery. Przedstawiamy, na czym polega sam zabieg oraz dla kogo jest przeznaczony.

cera

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Jak sama nazwa wskazuje, podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Zachodzi ona pod wpływem zmniejszenia się ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Dlatego też zabieg zakłada, że na początku jego wykonywania skóra będzie odpowiednio wilgotna. Wtedy też w zetknięciu z ultradźwiękiem tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. W wyniku tego procesu dokonuje się rozbicie komórek rogowej warstwy naskórka.

Dla kogo jest peeling kawitacyjny?

Pamiętajmy, że wszystkie rodzaje cery potrzebują od czasu do czasu odpowiedniego złuszczenia, dlatego też peeling kawitacyjny będzie z powodzeniem działać przy cerze każdego rodzaju. Zabieg polecamy szczególnie osobom, które walczą z trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Dodatkowo, przyda się również posiadaczom dużej ilości widocznych zaskórników oraz wągrów. Peeling kawitacyjny można z powodzeniem stosować również w przypadku cery mieszanej i tłustej, ze względu na właściwości powodujące zmniejszanie się wydzielania sebum. Skórze suchej i zmęczonej dodaje blasku, a u niektórych osób zredukuje drobne zmarszczki. Regularnie stosowany będzie ratunkiem także dla przebarwień.

Przebieg zabiegu peelingu kawitacyjnego

Przy zabiegu kawitacyjnym pierwszym krokiem jest odpowiednie zwilżenie skóry, na powierzchni której będą wykonywane czynności zabiegowe. Następnie rozprowadza się ultradźwięki na skórze, stosując przy tym odpowiednią szpatułkę. Warto pamiętać, że ultradźwięki działają tylko wtedy, kiedy skóra jest wilgotna, dlatego ważne jest, by ją odpowiednio zwilżyć. Przy kolejnym kroku skóra jest już gotowa do następnych zabiegów, do których zalicza się np. głębokie nawilżenie.

Peeling kawitacyjny – dlaczego jest tak popularny?

Skóra po peelingu kawitacyjny jest odpowiednio oczyszczona, wygładzona, a także przygotowana na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych. Dodatkowo, sam zabieg jest bezbolesny, usuwa martwy naskórek oraz nadmiar sebum. Do jego zalet można jeszcze zaliczyć odpowiednie wygładzenie i regenerację skóry. Ponadto, peeling kawitacyjny wzmaga produkcję kolagenu, a także poprawia mikrokrążenie. Więcej informacji uzyskasz na stronie naszego salonu od.NOVA z Poznania